Garaj Kapıları

 • Seksiyonel ve Stor Garaj Kapıları

  :

  Garaj Kapıları; Müstakil garajların güvenliği, pratik kullanımı ve konfor gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır.

  Uygulanacak yerin durumuna göre Seksiyonel veya Sarmal (Stor) olarak tercih edilebilirler. Seksiyonel garaj kapıları; yapının raylar içerisinde tekerlekler vasıtası ile tavana paralel hale gelerek açılması mantığı ile çalışırlar. Kapı ağırlığı torsiyon yayları marifeti ile dengelenir ve manuel kullanım da kullanıcıya kolaylıkla açabilme imkanı verir.

  Seksiyonel garaj kapıları dikey olarak açılır ve tavanın altında askıda hareket ederek yer tasarrufu sağlar. Bu yapı şekli sayesinde garaj önü ve içindeki hacim en verimli şekilde kullanılmış olur. Seksiyonel garaj kapıları her garaj açıklığına takılabilir ve yekpare kapılara göre 14 cm'ye kadar daha fazla geçiş genişliği sağlar. Ayrıca dört yanındaki uzun ömürlü elastik ve dış hava koşullarına dayanıklı contalarla dış ortamdan en iyi şekilde yalıtılmıştır.

  Sarmal (Stor) garaj kapıları, kapı perdesinin kiriş arkasında sarılarak toplanması mantığı ile çalışır. Tüp motorlar ile uygulanır. Manuel kullanım için dahili redüktör mekanizmaları vardır. Redüktör çevirme kolu yardımı ile açılıp kapatılabilir.

  Toplu konut projelerinde özel uygulamalar yapılır. Sarmal kapılar için karşı ağırlık (yay) ve seksiyonel garaj kapıları için tandem (çift) tekerler ile sık kullanıma uygun uygulamalar yapılabilmektedir.